تابلو نئون

تابلو نئون تابلویی حجم دار و نورانی با قابلیت اجرای انواع اشکال و نوشته با استفاده از لامپ مهتابی

خصوصیات تابلو نئون

تابلو نئون :بصورت لوله های شیشه ای با قطر ۸تا ۱۴میلیمتری و طول ۱۵۰۰ میلیمتری می‌باشد.طریقه ساخت نئون به این صورت است که ابتدا لوله های شیشه ای را با توجه به طرح یا همان الگوی ساخت با حرارت بالا خم و شکل می دهیم بعد از اتمام ساخت نئون هوای داخل لوله ها را تخلیه و درون آن را با گاز نئون پر میکنیم. در دو انتها نئون الکترودهای می باشد که با اعمال ولتاژ بالا به گاز داخل لوله  و یونیزه شدن گاز نئون جریان از لوله ها عبور کرده و آن را روشن میکند که نور داخل لوله ها قرمز رنگ می‌باشد.

برای ساخت نئون با رنگهای دیگر به غیر از قرمز ابتدا داخل نئون های ساخته شده را با جوهر نمک شستشو میدهیم و سپس با روغن مخصوص دیواره های لوله را چرب میکنیم و در آخر پودرهای رنگی را به درون لوله ها بهمراه کمی جیوه اضافه میکنیم. دلیل اینکه دیوارهای لوله را چرب میکنیم این می‌باشد که پودرها به دیواره های لوله بچسبد و در آخر درون لوله ها را با گاز آرگون پر میکنیم و در دو انتها آن الکترودها و تمامی مراحل قبل را تکرار میکنیم.برای نئون با رنگ قرمز جیوه لازم نیست اما برای نئون های دیگر برای ماندگار ماندن رنگ دورن شیشه نیاز هست که کمی جیوه اضافه شود

امروزه شیشه های رنگی به بازار آمده که همه رنگها را درون خود دارد.با کیفیت ترین نوع این شیشه ها آلمانی می‌باشد این مدل شیشه ها پرنورتر یکدست تر و حتی زیبایی بیشتری در موقع خاموش بودن دارد. مراحل ساخت آن به همان صورت قبل است.

توجه به این نکته بسیار مهم است که کیفیت گاز نئون هم بسیار مهم می‌باشد هم در طول عمر نئون هم کیفیت نور نئون

برای روشنایی نئون از ترانس های افزاینده ولتاژ استفاده میشود.که این ترانس ها با توجه به متراژ نئون قدرت ولتاژ متفاوتی دارند.معمولا هر یک متر نئون ۱۱۰۰تا۱۲۰۰ ولت برای روشن شدن لازم دارد. که با توجه به ترانس های الکترونیکی جدید می‌باشد.در سالهای گذشته ترانس های بزرگ و به اصطلاح مسی برای روشنایی نئون استفاده میشد که قدرت ولتاژ بیشتری داشت اما بخاطر وزن زیاد آن و مصرف بالا مس جای خود را به ترانس های الکترونیکی داد.

تماس تلفنی مستقیم باما
X