خدمات برش لیزر چیست؟

برش لیزری چیست

برش لیزری فن آوری برش اجسام تخت و مسطح به وسیله پرتو لیزر است که توسط دستگاه برش لیزری انجام می شود. برش لیزری جدیدترین روش برشکاری در صنعت محسوب می شود که روز به روز به تکنولوژی آن افزوده می شود. با استفاده از برش لیزری می توان متریال مختلفی را برش داد و جهت ساخت محصولات مختلف آماده نمود. 

محاسن برش لیزری

تا قبل از فراگیر شدن بکارگیری لیزر در صنعت، خدمات مختلفی وجود داشتند که مکمل خدمات برشکاری سنتی بودند. خدماتی نظیر پرداخت کاری و پولیش کاری، سمباده کاری و یا لعاب کاری که بر روی اجسام برش خورده انجام می شد. اما با فراگیر شدن استفاده از برش لیزری استفاده از این خدمات محدودتر شد. برش لیزری بدلیل دقت بالا و کیفیت بسیار خوب محصول نهایی، مورد استقبال زیادی قرار گرفت. روش های قدیمی برشکاری ، دقت و زیبایی برش لیزری را نداشتند و به همین دلیل به مرور از گردونه صنعت خارج شدند.

از دیگر مزایای برش لیزری سهولت در به کارگیری دستگاه و همچنین سرعت اجرای کار می باشد. دستگاه های برش لیزری پیشرفت روز افزونی دارند و رابط کاربری آن ها بطور مداوم بهینه می شود؛ به همین دلیل سرعت انجام کار توسط این دستگاه ها افزایش پیدا می کند.

عامل دیگری که برش لیزری را بین صنعتگران به فن آوری محبوبی تبدیل نموده است، مصرف انرژی بسیار پایین و استهلاک کم آن می باشد. برش لیزری به نسبت روشهای سنتی و مکانیکی ، انرژی کمتری مصرف می کند و در مقابل با دقت بیشتر و سرعت بالاتری عملیات برشکاری را انجام می دهد.

دلایل استفاده از برش لیزری

انواع سفارشات تولیدی را می توان در مدت زمان کوتاهی توسط برش لیزری آماده کرد. برای انجام سفارشات و ساخت انواع محصولات از طیف وسیعی از متریال استفاده می شود. این متریال با وجود آنکه در برخی موارد دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند همگی قابلیت برش توسط دستگاه برش لیزری را دارند.


چگونگی برآورد قیمت برش لیزر و نحوه قیمت دهی خدمات برش لیزر و حکاکی لیزر از سوی شرکتهای ارائه دهنده خدمات برش لیزری پرسش بسیاری از متقاضیان خدمات این صنعت میباشد. در این نوشتار به صورت کامل شما را با نحوه قیمت گذاری خدمات برش لیزر آشنا میکنیم.

  • قیمت برش لیزر چگونه محاسبه میشود؟
  • نحوه قیمت دهی خدمات برش لیزر و حکاکی لیزر چگونه است؟

بیشتر خدمات دهندگان برش لیزری بر اساس واحد دقیقه خدماتشان را محاسبه میکنند. این روش برای کارهای سری روشی مناسب است اما برای مشتری کمی ابهام برانگیز است زیرا وی مطمئن نیست که دقیقا سفارش برش یا حکاکی چقدر زمان برده است. البته این مبنا برای کارهای تکی مناسب نیست . زیرا به عنوان مثال هر دقیقه برش لیزر1000 تومان و هر دقیقه حکاکی لیزر مثلا1200 تومان است

یک مساله مهم دیگری که در قیمت گذاری بر اساس زمان مطرح بوده و کمی شائبه برانگیز است این است که بسیاری از متصدیان دستگاههای لیزر در حضور مشتری برش نمونه را با کمترین سرعت ممکن انجام میدهند تا مشتری گمان کند که سفارش لیزری اش زمان بر است ولی در عمل با سرعت بیشتری برش انجام میپذیرد. ما در پان لیزر قیمت گذاری برای سفارشات کم را بر اساس طول خطوط برش و مساحت حکاکی قرار داده ایم نه بر اساس زمان. بدین ترتیب بدون نمونه گیری میتوانیم قیمت دقیق به مشتری ارائه دهیم بدون اینکه زمان را در انجام کار در نظر بگیریم.

در مورد کارهای سری نیز بدون اینکه در سرعت دستگاه دستی ببریم زمان برش را محاسبه کرده و خدمت مشتری اعلام میکنیم تا در صورت تمایل خدمات برش لیزر و حکاکی را انجام دهیم.

زمان انجام سفارشات خدمات برش لیزری

زمان تحویل سفارشات جهت کارهای کم تیراژ برای مشتریان ثابت وهمکاران ۲۴ ساعت پس از ثبت سفارش و برای دیگر مشتریان تا ۴۸ ساعت پس از ثبت سفارش میباشد. البته بدیهی است که در مورد سفارشات خاص باید حتما هماهنگی صورت گیرد. ضمنا ممکن است طراحی سفارش دارای پیچیدگی باشد که در اینصورت زمان انجام کار حتما تغییر خواهد کرد.

در مورد سفارشات سری کاری حتما میبایست بعد از نمونه گیری و نوبت گذاری به صورت توافقی انجام پذیرد.

در مورد کارهای فوری حتما میبایست به صورت توافقی باشد. و ممکن است نسبت به کارهای معمولی، هزینه بیشتری به آن تعلق گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *